Ümit Özdağ’ın Amedspor ile ilgili açıklamasına tepki gösteren Amedspor Kulüp Başkan Vekili Ömer Elaldı, şikâyetçi ve mağdur olduğu başka bir olayla ilgili ifadeye çağrıldı. İfade vermeye giden Elaladı, ailesinden 7 kişi ile birlikte gözaltına alındı.

Diyarbakır güne gözaltılarla başladı. Amedspor Kulüp Başkan Vekili Ömer Elaldı, aile bireyleri ile birlikte gözaltına alındı. Yakınlarının verdiği bilgiye göre, Ömer Elaldı dün emniyetten aranarak ifade işlemi olduğu bilgisi verildi. İfade vermeye giden Elaladı, ilesinden yedi kişi ile birlikte gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi öğrenilemezken, Elaldı’nın mağdur sıfatıyla şikayetçi olduğu bir dosya olduğu, Elaldı’nın da bu dosya ile ilgili ifadeye çağrıldıktan sonra gözaltına alındığı belirtildi.

KULÜP BAŞKANINDAN TEPKİ

Deplasmanlarda ırkçı saldırılara maruz kalan Amedpor’un Kulüp Başkan Vekili Ömer Elaldı’nın gözaltına alınması tepkilere neden oldu. Elaldı’nın gözaltına alınmasını sosyal medya hesabından duyuran Amedspor Kulüp Başkanı Selahattin Yıldırım, şunları söyledi: “Başkan vekilimiz Ömer Elaldı gözaltına alındı. Şampiyonluk yolunda iki gün sonra başlayacak play off maçları öncesinde yapılan bu operasyonu kabul etmiyoruz.”

‘ŞİKAYETÇİ VE MAĞDURDU’

Artı Gerçek’e konuşan Amedspor Kulüp Başkanı Yıldırım, bu gözaltların takımlarının hedef gösterilmesinden bağımsız olmadığını söyledi. Başkan Vekili Ömer Elaldı’nın mağdur olup, şikayetçi olduğu bir davanın olduğunu söyleyen Yıldırım, “Bundan 4-5 ay önce Ömer beyin şikayetçi olduğu bir konu vardı. Onunla ilgili ifaden var denmiş. Oda ifade vermeye gitmiş, bu sırada tüm ailesini gözaltına almışlar. Yoksa ortada hiç bir şey yokken, 4-5 ay önce olmuş bir olayda, kendisi mağdur ve şikâyetçiyken bütün ailesi neden gözaltına alınır?” sözleri ile tepkisini dile getirdi.

‘GÖZALTINA ALINMASI ÖZDAĞ YÜZÜNDEN OLABİLİR’

Bu gözaltının Amedspor’un hedef gösterilmesi ile ilgili olup olmadığına ilişkin soruya Yıldırım, “Kesenlikle bağlantılı olduğunu düşünüyoruz” cevabını verdi. Ömer Elaladı’nın geçenlerde Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın Amedsporla ilgili sarf ettiği sözlere Twitter hesabından cevap verdiğini hatırlatan Yıldırım, “Ömer beyin Ümit Özdağ’la ilgili bir twiti vardı. Gözaltına alınmasını onunla bağlantılı olduğunu düşünüyoruz. Amedposrun hedef gösterilmesinin devamı olan bir yaklaşım bu. Şimdi biz iki gün sonra playof maçlarına başlıyoruz” sözleri tepkisini dile getirdi. Yıldırım, maçlar öncesi böyle bir gözaltının yaşanmasının kabul edilir olmadığını söyledi.

ÖZDAĞ’IN AMEDSPOR AÇIKLAMASINA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Amedpsor ismine yönelik “Size söz veriyorum. Türkiye’de liglerde Amedspor diye bir takım olmayacak” sözlerini sarf etmişti. Özdağ’ın bu sözlerine Ömer Elaldı sert tepki göstermiş. Sosyal medya hesabından Özdağ’ın videosunu alıntılayan Elaladı, şunları söylemişti:

“Amed diye bir takım varmı, yok mu, gel Diyarbakır’a gösterelim sana. Bütün teşkilatınla gel, bizim bir sözümüz var sana da söyleyelim. BİZ TEK SİZ HEPİNİZ… Bir daha takımımın adını ağzına alınca 7 defa ağzını toprakla yıka su ile çalkala sonra ağzına al AMEDİ…”

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü’nde işlemleri süren Ömer Elaladı ve yakınlarının bu gün savcılığa çıkarılması bekleniyor.

Kaynak: Artı Gerçek

 

 

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…