ÖHD Amed Şubesi, Amedspor taraftarlarını hedef alan ’68 Ergenekon’ taraftar grubu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Özgürlük için Hukukçular Derneği (ÖHD) Amed Şubesi, Amedspor’un 17 Eylül Pazar günü oynayacağı 68 Aksaray Belediyespor maçı öncesi, Amedspor taraftarlarını tehdit eden “68 Ergenekon” adlı taraftar grubu hakkında suç duyurusunda bulundu.

ÖHD’nin sosyal medya hesabında yapılan paylaşımda, şu ifadeler yer aldı:

“Amedspor ve Aksaray Belediyespor’un 17 Eylül’de oynayacağı maç öncesinde, 68 Ergenekon Taraftar Derneğinin sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda rakip takıp Amed Spor taraftarlarının şehre sokulmayacağını söz konusu husus gerçekleştiğinde ise hukuka aykırı eylemlerde bulunacaklarını belirtmişlerdir. Derneğimizce söz konusu paylaşımı yapan kişiler hakkında Tehdit, Suç İşlemeye Tahrik ve Halkı Kin ve Düşmanlığa Alenen Tahrik ve Aşağılama suçlarından suç duyurusunda bulunulmuştur.”

NE OLMUŞTU?

Amedspor’un 68 Aksaray Belediyespor deplasmanındaki maçı öncesinde ’68 Ergenekon’ adlı taraftar grubu, Amedspor taraftarlarını tehdit etti. Mesajda “Amed SF taraftarını, formalarını, atkılarını şehrimizde görmek istemiyoruz” denildi.

Tehdit mesajının tamamı şöyleydi:

“Maç günü, maç öncesi, maç sonrası şehrimiz, tek gayemiz ve ilk önceliğimiz olan Aksaray’da Amed SF taraftarını, formalarını, atkılarını şehrimizde görmek istemiyoruz. Şehrimizde olaylara sebebiyet verecek, tezahürat, slogan, oluşum ya da gruplar görmemiz halinde müdahale etmekten asla çekinmeyeceğimizi ve geri adım atmayacağımızı siz değerli Aksaray taraftarına ve kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…