Alp Erkin Çakmak Dizi Müzikleri Vol.2 dijital platformlarda

Doktorlar, Dudullu Postası, Fikrimin İnce Gülü, Merhamet, Serçe Sarayı, Şubat gibi sevilen dizilerin unutulmayan müzikleri, Gloss Müzik etiketiyle tüm dijital satış platformlarında.

“Alp Erkin Çakmak Dizi Müzikleri Vol.2”, Doktorlar, Dudullu Postası, Fikrimin İnce Gülü, Merhamet, Serçe Sarayı ve Şubat dizilerinin unutulmaz müziklerinden oluşuyor.

1992 yılında henüz üniversite öğrencisiyken bar programları ile profesyonel müzik hayatına başlayan Alp Erkin Çakmak, pek çok konser ve sahne programında yer aldıktan sonra kendi müziklerini yapmaya başladı. 2005 yılından bu yana televizyon dizileri, filmler, belgeseller, tanıtımlar ve reklamlar için sayısız müzik hazırladı. Merhamet dizisi için Ferhat Livaneli ile birlikte yaptığı müziklerle 2013 yılında “En İyi Dizi Müziği” kategorisinde “Altın Kelebek” ödülünü kazandı.

Ürettiği eserlerin düzenleme, kayıt, miks ve mastering işlemlerinin yanı sıra birçok enstrümanın icrasını da üstlenen Alp Erkin Çakmak’a kemanda Farhi Karaduman ve Sendur Güzelel, klarnette Serkan Bağtır ve bazı parçalarda klasik gitarda Barış Diri eşlik etti.

Daha önce Gloss Müzik etiketiyle yayınladığımız Alp Erkin Çakmak&Barış Diri-Dizi Müzikleri-Vol 1,Serçe Sarayı-Dizi Müzikleri ve Küçük Günahlar-Film Müziğinden sonra yayınlayacağımız bu müzikler, sanatçının 2005’den bu yana yayınlanan dizi ve film müziklerinden bir seçki olacak şekilde oluşturuldu.

Kaynak: ARTI GERÇEK

İlginizi çekebilir