Fenerbahçe başkanı Ali Koç, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Koç, “Ersun Yanal planlarımız arasında olmadı, olmayacak” dedi.

Fenerbahçe, ligde sergilediği performansla eleştirilerin hedefi oldu. Kulüp başkanı Ali Koç, FB TV’de yaptığı açıklamalarda, “Olumsuz bir tablo var. İşe başlarken değişim dedik, büyük hayallerden bahsettik. Puan tablosuna baktığımızda, olmamamız gereken bir noktadayız” dedi.

Koç’un açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

HATALAR YAPTIK: Tahminimizden çok daha ötede, olumsuz bir tablo var. İşe başlarken değişim dedik, büyük hayallerden bahsettik. Puan tablosuna baktığımızda, olmamamız gereken bir noktadayız. Ne kadar iyi iş yaparsanız yapın, top çizgiyi geçmediğinde yaptığınız işler göz ardı ediliyor. Hatalar yaptık, yapacağız. Tecrübeyi iş başında ediniyorsun. Bu işin okulu yok.

GELEN TOP GOL OLMUŞ: 3 maç var ki, gelen bir top girmiş ve gol olmuş. O maçlardan 5-6 puan çıkarsak, şimdi başka şey konuşuluyor olacaktı. Yönetimimiz, hocamız, takımımız eleştiriliyor. Bu eleştiriler taraftarlarımızı ve tribünleri etkiliyor. Bunu anlayışla karşılıyorum.

LUGANO DA ELEŞTİRİLİYORDU: Transferlerimiz eleştiriliyor, çok erken, zaman gösterecek. Lugano’yu hatırlayın. Edu’nun ilk geldiği yıllarda oynadığı futbolu hatırlayın, gözlerimize inanamıyorduk. Aynı futbolcuların sonra Fenerbahçe’ye nasıl katkı sağladığını gördük.

KEFİL OLUP BORÇ BULDUK: Biz de Avrupa’nın en iyi erkek basketbol takımı var. Bu rakiplerimizde yok. 30 milyon Euro gibi bütçemiz var burada, bunu devam ettirmek zorundayız. Obradovic gibi bir hocamız var. İnşallah orada kupayı alacağız. Haftaya Sivas maçına sponsorluklarla çıkacağız. Oradan da kaynak gelecek. Kefil olup borç bulduk. 700-800 milyon TL kaynak yaratmamıza rağmen halen mart ayından sonrasını göremiyoruz.

ERSUN YANAL PLANLARIMIZ ARASINDA OLMAYACAK: Ersun Yanal planlarımız arasında olmadı, olmayacak. Burada taraftarlarımızıa sesleniyorum bu sevdadan vazgeçsinler.

SÖZ SIRASI BİZDE: Biz kadro dışıların nedenini bilerek açıklamadık. Bekledik ki görelim kim nasıl davranacak ve konuyu nereye çekecekler, kimler sızacaklar. Kim dost, kim düşman gördük. Şimdi söz sırası bize geldi.

Öncelikle sezon başına gelmemiz lazım. Aykut hoca ile ilgili görüşmelerimiz oldu. Hoca değiştirme kararı verdik.”

“Aykut Hoca ile teknik ekibi konuştuk. Hocamız ekibin iyi olduğunu beyan etti. Comolli de teknik kadroyla konuştu. Onun da raporu olumluydu. Biz yumuşak bir geçiş için teknik kadronun kalmasının orta vadede mantıklı olacağını düşündük. Sonra, Aykut Hoca ayrılırken ekibimle yollarınızı ayırırsanız ne olur onların haklarını koruyun, başka bir yere gittiğimde yanıma alırım dedi. Sezon başı istifa ettiler ama aradım, o da bu geçiş sürecimizde bizimle çalışmaya devam etmelerini istedi.”

DEĞİŞİME DİRENÇ BAZI OYUNCULARA VE PERSONELE YAYILDI: “Şimdi burada 4 ayın sonunda neler oldu. Baktığımız zaman belki de keşke 4 ay önce bu adımı atsaydık, bugün bunları konuşmuyor olurduk. Biz ne yapmaya çalıştıysak dirençle karşılaştığımızda değişime inanç olmadığını, eski düzenin devam etmesi gerektiği, bazı oyuncu ve personele yayıldı ve olumsuz etki yarattı.”

“Görevlerine son verdiğimiz antrenörler sorumluluklarını yerine getirmiyordu. Antrenmanlardan sonra maça çıkan oyuncular “Maça yorgun çıkıyoruz” demeye başladı. Bu rahatsızlığın antrenörlere söylendiği ama Cocu’ya iletilmediği ortaya çıktı. Kayseri maçından sonra bu tepkiler teknik direktöre iletiliyor. Sonrasında yapılan testlerde idmanların doğru yapılmadığı hatta çok ağır sakatlıklara sebep olabileceği ortaya çıkıyor. Alper Aşçı’nın, performans antrenörünün tutumu olumsuz değerlendiriliyor ve sorumluluk alanı değiştiriliyor.”

‘HOCANIN CENAZESİNİ TAŞIYACAĞIZ’

“Beşiktaş maçı günü soyunma odasında yerde rulo bir halı var. Soruyorlar, bu ne diye. Bu antrenörlerden biri ‘Bugün Beşiktaş bizi yenecek. Hocanın cenazesini halı saracağız’ diyor.”

“Kadro dışı bırakılan arkadaşlar, kamp ve yemeklerde dahil “Hocaya karşı safınızı belli edin” diyecek kadar ileri gittiler.” (Yardımcı hocalar)

“Şüphemiz var, içeriden bilgi sızdığına dair bir şüphemiz var. Samandıra’ya girmelerini yasakladık. Niye yasakladık? Ondan sonra kötü şeyler oldu. Hala kabullenmekte sıkıntı yaşıyorum. Bunları niye yaptılar bilmiyorum”

‘TÜM BİLGİLERİ DIŞARI SIZDIRMIŞLAR’

“Bu arkadaşların bilgisayarında, ki biz bu aşamada işlem yapmamışız. Görüyoruz ki 28 Haziran’dan itibaren idman programları, verileri, tüm görüntüler video dahil. İstatistik ve raporları dışarıya sızdırıyorlar. Önce kendi maillerine, sonra dışarıya göndermişler. Bu bilgiler kulübün mülkiyeti.”

“Samandıra’da tüm bilgiler hard-diskler’de saklanıyor. Geçen senenin tüm idman ve performans dataları silinmiş. Niye dediğimizde yeterli hafıza yok dediler.”

“Niye bunlar önemli? Geçen sezon eylül ortası, ekim başında oyuncunuzun idman performansı nasıldı, bunlar yok, karşılaştırma imkanı yok.”

“Sanayide böyle bir şey olsa, biz buna endüstriyel casusluk deriz.”

“Müjdat Yetkiner bana ve bana oy veren kongre üyelerimize hakaret etti.”

AATIFVE DİRAR DİSİPLİNSİZDİ

“Kadro dışı kalanlardan Volkan’ı ayrı yere koymak lazım. Aatıf ve Dirar’ı genellemek gerekirse onlar da disiplinsizlik, ciddiyetsizlik, vurdumduymaz tavırlar ve sportif yetersizlik nedeniyle kadro dışı kaldı. Türkçe’de gamsız mı dersin, en azından benim beklediğim ruhu yansıtmayan davranış içindeydi.

Kayseri maçı sonrası soyunma odasında konuştuk. Aatıf da konuşanlar arasındaydı. Aatıf dedi ki ‘takım olamadık, bu takım zayıf’, geçen sene de zayıftık. Düşüncesi bu olabilir. Basına çıkan iddialar saçma sapan iddialar. Nabil Dirar kadroya giremeyince, bu konu Aatıf için bir memnuniyetsizlik sebebi oldu. Takım içinde gruplaşmalar var. Bu da gruplardan biri. Aatıf, Dirar’ın oynaması için lobi yaptı. Olabilir, ama bu olmadığı zaman işini yine de en iyi şekilde yapman lazım.”

Kaynak: Gazete Duvar

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…