Özgür Denizli

Ali Koç: Kimseyle yolları ayırmak konusunda tereddüt etmeyiz

Ali Koç, kulüpte yapmak istedikleri değişikliklere karşı direnenler olduğunu belirtti. Koç, “Eski düzenin devamını isteyen bir zihniyet, mevcudiyetini halen koruyor. Gerektiğinde kimseyle yolları ayırmak konusunda da tereddüt etmeyeceğimizi herkesin bilmesini isterim” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün aylık dergisindeki başyazıda taraftarlara seslendi.

İstenilen sonuçların alınamamasını değerlendiren Koç, “Kabul edemeyeceğimiz bu sorunu ivedilikle gidermek için muhtelif tedbirleri önümüzdeki günlerde alacağız. İnanarak attığımız adımların ve yaptığımız hamlelerin karşılığını alamadığımızda, geri adım atmamak adına ısrarcı olmayacağımızı; gerektiğinde kimseyle yolları ayırmak konusunda da tereddüt etmeyeceğimizi herkesin bilmesini isterim” dedi.

‘DERİN BİR MAHCUBİYET İÇİNDEYİZ’

Bu sezona “tarifsiz bir kenetlenme” ile başladıklarını söyleyen Koç, “En önemli hedeflerimizden biri de bu yüksek motivasyonun beraberinde getirdiği heyecan ve enerji ile futbol takımımızın sezona iyi bir başlangıç yapmasıydı. Yapılanma sürecinin sancılı, engellerle dolu ve zorlu bir yolculuk olacağını elbette öngörüyorduk. Ancak futbol takımımızın art arda elde ettiği talihsiz sonuçlar, ne yazık ki beklentilerimizin dışında bir başlangıç yaşamamıza sebep oldu. Bu noktada, sizlere yaşattığımız üzüntü, mutsuzluk, hatta umutsuzluk duyguları sebebiyle derin bir mahcubiyet içinde olduğumuzu bilmenizi isterim” diye konuştu.

DEĞİŞİME DİRENEN ZİHNİYET BAŞARIYA İNANMIYOR’

Futbol takımındaki beklenmeyen performansın, futbol şubesindeki mevcut kriz ortamına sebebiyet verdiğini belirten Koç, “Bana göre bu durumun ana sebebi, hırs, inanç, mücadele ve ekip ruhunun hem saha içerisinde hem de saha dışındaki tüm aşamalarda eksik olmasıdır” ifadelerini kullandı.

Kulüpteki değişime direnç gösterenler olduğunu öne süren Koç, şöyle devam etti:

“Şunu çok açıklıkla söylemek isterim ki, değişime direnç gösteren ve eski düzenin devamını isteyen bir zihniyet, mevcudiyetini halen korumakta ve bir şekilde başarıya inanmamaktadır. Kabul edemeyeceğimiz bu sorunu ivedilikle gidermek için muhtelif tedbirleri önümüzdeki günlerde alacağız. İnanarak attığımız adımların ve yaptığımız hamlelerin karşılığını alamadığımızda, geri adım atmamak adına ısrarcı olmayacağımızı; her ne konuda olursa olsun, Fenerbahçe için doğru olduğunu düşündüğümüz kararı, olması gereken yerde ve zamanda alacağımızı, gerektiğinde kimseyle yolları ayırmak konusunda da tereddüt etmeyeceğimizi herkesin bilmesini isterim.”

‘UZUN VADELİ HEDEFLERDEN TAVİZ VERMEYECEĞİZ’

İki aylık sürecin, yapılanma sürecinin zorlu geçmesine sebep olduğunu aktaran Ali Koç, şöyle konuştu:

“Bununla beraber, sportif anlamda iki aydır yaşadığımız bu kabul edilemez başlangıç, tohumlarını attığımız köklü yapılanma ve vizyon değişiminin, çok daha sancılı ve zorlu geçmesine yol açmaktadır. Ancak yaşanan her türlü olumsuzluğa, Fenerbahçemizin başarısızlığı için ellerini ovuşturarak pusuda bekleyen belli kesimler ve onların lobilerine rağmen doğru bildiğimiz yolda ilerlemek için sabırla, inançla ve var gücümüzle çalışacağımıza emin olabilirsiniz. Daha önce de dile getirdiğim gibi, bizim asıl hedefimiz günü kurtarmak değil, soğukkanlı, planlı ve kararlı adımlarla ‘geleceğin Fenerbahçe’sini’ oluşturmaktır. Bu doğrultuda, kısa vadede yaşanan olumsuz gelişmeler sebebiyle uzun vadeli hedeflerimizden taviz vermeyeceğiz.”

Ali Koç son olarak, Fenerbahçe taraftarını perşembe günü Spartak Trnava ile oynanacak UEFA Avrupa Ligi ve pazar günü Medipol Başakşehir ile oynanacak Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarında Ülker Stadyumu’na çağırarak kenetlenmeye devam etmelerini istedi.

Kaynak: Gazete Duvar

Exit mobile version