Fenerbahçe Spor Kulübü yeni yönetimini seçti. Mevcut Başkan Aziz Yıldırım, 4 bin 644 oy alırken; Ali Koç 16 bin 92 oyla başkan seçildi. Teşekkür konuşması yapan Koç, “Bu yolda kimseye biat etmedik, kimseden menfaat beklemedik. Aynaya baktığımız zaman kendimizi sorgulayacağımız bir ilişkiye girmedik” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun ikinci gününde oy verme işlemi tamamlandı. Resmi olmayan ilk sonuçlara göre, Ali Koç’un önde olduğu belirtildi. Koç, tebrikleri kabul etmeye başlarken, Aziz Yıldırım stattan ayrıldı. 16 bin 92 oy aldığı açıklanan Ali Koç, seçimi kazandı.

Ülker Stadyumu’ndaki Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Ali Koç, “Dereyi görmeden paçayı sıvamıyoruz. Bir hayal gerçekleşmek üzere” şeklinde konuştu. Aziz Yıldırım ile ilgili bir soru üzerine de Koç, “Aziz Yıldırım’a kızgın değilim, o benim başkanım” ifadelerini kullandı.

RENKLER BELLİ OLDU 

Aziz Yıldırım ve Ali Koç’un yarışacağı seçim öncesinde oy pusula renkleri de belli oldu… Ülker Stadı’nda dün yapılan kongrenin ilk gününde Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük’ün davetiyle Yıldırım adına Şekip Mosturoğlu, Koç adına da Semih Özsoy kürsüye gelerek kullanılacak oyların rengini belirlediler. Buna göre sarı pusula Aziz Yıldırım, beyaz pusula da Ali Koç oldu.

Ülker Stadyumu’nda gerçekleşen genel kurulda üyeler saat 10.00’da oy vermeye başladı. Başkan adaylarından Aziz Yıldırım, oyunu 16.50 sıralarında, 36 numaralı sandıkta kullandı. Yıldırım’ın oy pusulasını sandığa kızı Yaz Yıldırım attı. Yıldırım basın mensuplarına ailesiyle birlikte poz verirken, “Herkese hayırlı olsun” dedi. Ali Koç ise 21 numaralı sandıkta oyunu kullandı.

Sandıklar, saat 17.00’de stat kapıları kapandıktan ve sıradaki üyelerin oylarını kullandıktan sonra, oy verme işlemi sona erdi. Daha sonra Kongre Divan Başkanı Vefa Küçük’ün talimatıyla sayım işlemine geçildi.

KÜÇÜK: FENERBAHÇE KAZANÇLI ÇIKTI

Sonuçları açıklayan Divan Başkanı Küçük, “Bugünkü neticede Fenerbahçe kazançlı çıkmıştır. Kazanan kaybeden yoktur. 20 bin 736 geçerli oy kullanıldı. Aziz Yıldırım, 4 bin 644; Ali Koç 16 bin 92 oy almıştır” dedi.

Kesin sonuçların açıklanmasının ardından Twitter’ın Türkiye gündeminde “AliKocBaskan”, “TamZamaniAliKoç” ve “ALİ KOÇ GELİYOR” başlıkları, Trending Topic listesinde yer aldı.

KOÇ: BAŞARI SİZİN, BEN SADECE VİTRİNİM

Sonuçların açıklanmasının ardından kürsüye çıkan Ali Koç, “Ne söyleyip söylemeyeceğimi bilmiyorum. Dereyi görmeden paçayı sıvamayan biriyim, hiçbir şey planlamadım. Ama ben size teşekkür ediyorum. Teşekkür edecek o kadar çok kişi ve kurum var ki, ben bu başarının sadece vitriniyim. Bu yolda kimseye biat etmedik, kimseden menfaat beklemedik. Aynaya baktığımız zaman kendimizi sorgulayacağımız bir ilişkiye girmedik” dedi.

Adaylık sürecinde dikkatli davrandığını söyleyen Koç, “Bana ‘Kongreler başka, sokaklar başkadır’ dediler. Ben de her zaman ‘Olur mu öyle şey kongre üyeleri Fenerbahçe taraftarıdır, taraftarın temsilcileridir’ dedim. Bu sizin eseriniz, sizin başarınızdır. Sizler bana inandınız, ben size inandım. Bu yolda adaylık sürecinde saygıda, sevgide kusur etmemek, camiaya layık olabilmek için titiz davrandım” şeklinde konuştu.

Koç, adaylık kampanyasını yürüten ekibini sahneye davet etti ve teşekkür etti.

21 BİN 350 KİŞİ OY KULLANDI

Toplam 21 bin 350 oy kullanıldı. Fenerbahçe’de daha önce bir seçimde kullanılan en çok oy, 3 Kasım 2013’te kullanılan 9380 oydu. O seçimde Aziz Yıldırım, Mehmet Ali Aydınlar’a karşı 6821 oy almıştı.

4 BAĞIMSIZ ADAY

Fenerbahçe’nin dün başlayan kongresinde sürpriz adaylar çıktı. Aziz Yıldırım ve Ali Koç listelerini divan başkanlığına teslim etti. Aziz Yıldırım ve Ali Koç’un adaylığından başka, listelere ek olarak 4 üye daha bağımsız aday olarak müracaat yaptı. (İSTANBUL/DHA)

Kaynak : Duvar Gazetesi

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…