Nihal Olçok, AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un ‘Sandık başındaki yüzlerce kişi FETÖ’den ihraç edilenlerin birinci derece yakınları’ açıklamasına böyle cevap verdi.

Olçok, yakınları “FETÖ”den tutuklu ya da firai olan AKP’li üst düzey görevlilerin isimlerini vererek Yavuz’u eleştirdi.

Nihal Olçok attığı tweette, “İki, kamu görevlisi olmayan FETÖ’den ihraç edilenlerin yakınları sandık görevlisiydi demiş sayın Yavuz. Mazbata krizinde akrabalık bu kadar önemliyse Sayın bakan Pakdemirli ve tutuklu kardeşi, sayın İsmail Kahraman ve firari damat, Lahey büyükelçimiz Şaban Dişli ve tutuklu kardeş???” ifadelerini kullandı.

İstanbul’daki seçimlerin iptali ve yenilenmesi için YSK’ye yapılan başvuruya ilişkin bugün basın toplantısı düzenleyen Ali İhsan Yavuz, “Sandık başı ve seçim kurulundaki iş ve işlemlerden kaynaklanan rakamlar var. YSK 28 bin diye açıklıyor düzeltildikçe eriyor. 12 kişi FETÖ’den ihraç edilen bu sandık başında rol almıştır. 9 sandık başkanı 3’ü de memur üye olarak. FETÖ’den ihraç edilenlerin yakınları da rol alamaz mı? Bunlar kamu görevlisi değil de önemli kısmı. O günden sonraki yöntemlere baktığımızda sosyal medya hareketliliğine baktığımızda bu işler sanki onların aktif rol aldığını gösteren işaretlerle dolu.” demişti.

Kaynak: Artı Gerçek

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…