Özgür Denizli

AKP Sözcüsü Mahir Ünal: Haftaya yeni KHK yayınlanacak

AKP’nin 6’ncı Olağan Kongresi’nin 18 Ağustos Cumartesi günü yapılmasına karar verildi.  Parti Sözcüsü Mahir Ünal, AKP 6’ncı Olağan Kongresi’nin 18 Ağustos Cumartesi günü yapılmasına karar verildiğini açıkladı.

AKP kongresinin 12 Eylül’de yapılması planlanıyordu. AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, bugün yaptığı açıklamada kongreyi daha erken bir tarihe alabileceklerini söylemişti.

AKP Sözcüsü Mahir Ünal, “MKYK’mız gerekli değerlendirmeleri istişareleri gerçekleştirdi. Yine teşkilat başkanlığımızın sunumu ve 6’ncı olağan kongre ile sunumu değerlendirildi ve 18 Ağustos’da kongremizin gerçekleştirilmesi kararı alındı” dedi.

Ünal’ın açıklamalarından satır başları:

(OHAL) ” Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı. Bir değişiklik söz konusu değil. Cumhurbaşkanımızın yemini konusu YSK’nın kesin sonucu açıklaması ve bunun Resmi Gazete’de yayınlanmasıyla açıklanacak.”

(KHK) “Önümüzdeki hafta içerisinde kanun hükmünde kararname yayınlanacak. Ondan sonra da bir no’lu cumhurbaşkanı kararnamesi yayınlanacak. Türkiye terörle mücadele ediyor. İçişleri Bakanı bu tepkisini verirken neden böyle bir tepki verdi bunu açıklamak Sayın Bakana bırakılmalı.”

(Meclis tatili) “Açıkçası buna dair bir değerlendirme yapılmadı. 15 Temmuz’daki oturumdan sonra meclis çalışmaya devam eder mi etmez mi o önümüzdeki günlerde belli olacaktır.”

Kaynak: Siyasihaber
Exit mobile version