AKP Burdur Milletvekili CHP’li gencin boğazını sıktı

Burdur´da, seçim çalışması sırasında ziyaret amacıyla CHP il binasına giren AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, kendisine hakaret ettiği iddiasıyla tartıştığı CHP’li bir gencin boğazını sıktı.

AKP Burdur Milletvekili ve birinci sıra adayı Bayram Özçelik, seçim çalışması yaptığı Kışla Caddesi´nde saat 16.30 sıralarında CHP il başkanlığı binasına da girdi.

Binadakilerle tokalaşan Bayram Özçelik, CHP´li bir gençle tartıştı. Yaşanan tartışma sırasında Özçelik, gencin boğazını sıktı.

Çevredekilerin araya girmesinin ardından Bayram Özçelik ve beraberindekiler il binasından ayrıldı.

Yaşananların duyulmasının ardından Burdur Valisi Hasan Şıldak,

Vali araya girdi

AKP Milletvekili Bayram Özçelik, CHP Milletvekili Mehmet Göker, Burdur Belediye Başkanı CHP´li Ali Orkun Ercengiz, AKP İl Başkanı Volkan Mengi ve CHP İl Başkanı İzzet Akbulut´u Valiliğe çağırdı.

Görüşme sonrası Bayram Özçelik, CHP İl Başkanlığı’na giderek gençten özür diledi.

Özçelik: ‘FETÖ’cünün elini sıkmam’ dedi

DHA’nın geçtiği habere göre, AKP’li Özçelik yaşananları özetle şöyle aktardı:

“Üç dört kişiyle tokalaştıktan sonra bu gence de elimi uzattım. `FETÖ´cü birinin elini sıkmam´ dedikten sonra ‘Terörist ve FETÖ´cüler CHP´ye giremez´ dedi.

“Aramızda tartışma çıktı. Partiden partiye nezaket ziyaretiydi. Bu olaylar yaşandı. Daha sonra valilikte toplantı yapıldı. Valilikteki toplantıda CHP il başkanı ‘Özür dileyin´ dedi. Daha sonra partiye gidip gençten özür diledim.”

CHP: Özür diledi

CHP’den yapılan yazılı açıklamada ise özetle şu ifadelere yer verildi:

“Parti binamızda bir gencimizle AKP Milletvekili Bayram Özçelik arasında sözlü münakaşa yaşanmış, bu münakaşa esnasında 16 senedir milletvekilliği yapan ve yine AKP´nin 1´inci sıra adayı Burdur Milletvekili Bayram Özçelik gencimizin boğazını sıkmıştır.

“Akabinde olay bizlere intikal etmiş, seçim çalışmalarımızı derhal yarıda bırakarak parti binamıza gelerek durum hakkında bilgi aldığımız esnada Valimiz bizleri Valilik makamına davet etmişler.

“Orada olayın tarafı olan Bayram Özçelik bizlerden özür dilemiş ve parti binasına tekrar gelip gencimizden özür dilemiştir.”

“Bozulan moralinizi CHP’lilerden çıkarmayın”

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, özrü siyasi ortamın gerilmemesi için kabul ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Bu partinin fertleri 12 Mart zindanlarında, 12 Eylül zindanlarında ‘eyvallah´ dememiş, hiçbir baskı ve zulme boyun eğmemiş insanlardır. O yüzdendir ki bu tarz şeyler bizlere boyun eğdiremez.

“Ve yine tüm kamuoyuna ve iktidar partisi fertlerine diyorum ki sahadaki aldığınız tepkilerden dolayı bozulan moralinizi, bozulan sinirlerinizi 7´den 77´ye herhangi bir CHP´liye bir kez daha yansıtacak olursanız, en sert şekilde cevap vereceğimizi bildiririz.”

Kaynak: Siyasihaber

İlginizi çekebilir