AKP’nin 7 ilde aday çıkarmayacağı iddia edildi. AKP’nin aday çıkarmayacağı o iller şu şekilde: Mersin, Manisa, Adana, Isparta, Kars, Osmaniye ve Iğdır.

AKP 60 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise MHP’nin 3 ilde aday çıkarmayarak AKP’nin adaylarını destekleyeceğini açıklamıştı. Kulislerde AKP’nin de bazı il ve ilçelerde de MHP’nin adaylarını destekleyeceği iddia edildi.

Konuyla ilgili A Haber muhabir Tülay Ağaoğlu, kulislere dayandırdığı haberinde, AKP’nin Mersin, Manisa, Adana, Isparta, Kars, Osmaniye ve Iğdır’da aday çıkarmayacağını öne duyurdu. Öte yandan, AKP’nin Ankara’da iki ilçede ve İstanbul’da 1 ilçede aday çıkarmayacağı da bu bilgiler arasında yer aldı.

MHP DE 3 İLDE ADAY ÇIKARMAYACAK

MHP lideri Bahçeli; Ankara, İstanbul ve İzmir’de aday göstermeyeceğini açıklamıştı. AKP’nin de MHP’ye bu üç ilde aday çıkarmamasına karşılık “İstabul ve Ankara’da bazı jestlerde bulunabileceği” de kulislerde dillendiriliyor. AKP’nin, MHP’nin oylarının yüksek olduğu İstanbul’daki bazı ilçelerde “MHP’li adayları destekleyebileceği” ifade edilirken, Ankara’da da MHP, elinde bulundurduğu Polatlı ve Etimesgut’taki mevcut belediye başkanlarını yeniden aday olarak açıklamıştı.

Kaynak:ABC

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…