Aile hekimliği sözleşmesi fesih nedeni: Savaş karşıtı sosyal medya paylaşımları

Mersin Tabip Odası üyesi Dr. Zeki Sinan Doğan’ın, Alsancak Aile Sağlığı Merkezi’nde aile hekimi olarak sürdürdüğü görevi savaş karşıtı sosyal medya paylaşımları yaptığı gerekçesi ile feshedildi. 28 yıllık hekim olan Doğan’ın meslekten men edilmesi de istendi. Doğan, 25 Ocak’ta sabah saatlerinde gözaltına alınıp 4 gün gözaltında tutuldu ve savcılığa çıkarılmadan bırakıldı. Daha sonra Alsancak Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan Doğan’ın aile hekimi sözleşmesi feshedildi.

Meslekten men edilmesi de istenen Doğan, yaşadıklarını BirGün’e şöyle anlattı:
“Ocak ayında gözaltına alındım. Dava henüz açılmış değil. 2015 yılından itibaren sosyal medya paylaşımlarım gösterildi. Yarısı karikatür, yarısı da haberlerdi. Bırakıldım, işime başladım. Valilik tarafından soruşturma açıldı. Savunmamı yaptım. Sağlık Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’na da meslekten men ile ilgili savunmamı yaptım. Valilik, ‘savunmanız uygun görülmemiştir’ diyerek sözleşmemi feshetti.”

28 yıllık hekim olduğunu belirten Doğan, “Meslekten men ile ilgili süreç işliyor henüz sonuçlanmadı. Şu anda Mersin Şehir Hastanesi’nde göreve devam ediyorum. Bugün de Mersin’de bir basın açıklaması yaparak yaşanan hukuksuz sürece dikkati çekeceğiz” dedi.

Kaynak: Birgün

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…