Afganistan’da bakanlık binasına intihar saldırısı: En az 29 ölü

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Çalışma, Sosyal Hizmetler, Şehitler ve Engelliler Bakanlığı binasına yönelik intihar saldırısında en az 29 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi yaralandı.

Afganistan’ın başkenti Kabil’de Çalışma, Sosyal Hizmetler, Şehitler ve Engelliler Bakanlığı binasına düzenlenen intihar saldırıda en az 28 kişi hayatını kaybetti. Bombalı araçla yapılan saldırının ardından uzun namlulusilahlarla yapılan ve saatler sürdüğü öğrenilen saldırıda en az 23 kişi de yaralandı.

SALDIRININ SAATLER SÜRDÜĞÜ BELİRTİLİYOR

Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Najib Danish, Kabil’deki hükümet binasının önünde bir intihar saldırganının aracını patlatmasının ardından silahlı kişilerce düzenlenen saldırıda hayatını kaybeden ve yaralananların çoğunun bakanlık personeli olduğunu açıkladı.

Deutsche Welle Türkçe’nin aktardığı bilgiye göre, Afganistan İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Daniş, saatler süren çatışmada üç silahlı saldırganın öldürüldüğünü, bir polisin de yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Görgü tanıkları, hükümet binasının bir bölümünden alevler yükseldiğini ve saldırganlarla polis arasında çıkan silahlı çatışmada en az 5 patlama sesi duyulduğunu belirtti.

Bakanlık çalışanlarının mesai saati bitiminde, iş yerinden ayrılmaya hazırlandıkları sırada gerçekleştirilen saldırıyı henüz üstlenen olmadı.

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir