Adıyaman’da harem-selamlık öğretmen yemini

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, söz konusu uygulama için ‘Bunlar öğretmen camiası, farklı görüşte insanlar da var’ ifadelerini kullandı.

Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesi’nde stajını tamamlayan öğretmen adayları, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde yemin ederek görevlerine başladı. 26 aday öğretmen için Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen yemin töreninde harem-selamlık uygulama yapıldı. Erkek öğretmenler ayrı, kadın öğretmenler de ayrı masalarda yemin etti.

Kaymakamlık, harem-selamlık yemin töreninin fotoğrafını, 24 Kasım Öğretmenler Günü töreni çerçevesinde sosyal medya hesabından paylaştı. Söz konusu uygulama büyük tepki topladı. Harem -selamlık yemin töreni için İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, “Ben de sonradan fotoğraflara bakınca fark ettim” dedi.

TÖREN KAYMAKAMLIKTA YAPILDI

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre Özdemir, söz konusu uygulamayı şöyle savundu:

“Burada herhangi bir art niyet, bir kasıt söz konusu değil, olamaz da. Kalabalık arasında isimleri okunan öğretmenler masaya sırayla geldiler. Bayan öğretmenin biri bir masaya gidince diğer bayanlar da oraya gitmeyi tercih etmiştir, bir erkek öğretmen de başka masaya gidince diğer erkekler de oraya gitmiştir. Bu bir tiyatro değil ki prova yapılıyor, diyelim. Bunlar öğretmen camiası, farklı görüşte insanlar da var.”

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir