Abdüllatif Şener: Türkiye’nin bu aileyi taşıyacak hali kalmadı

Erdoğan’ın Ayasofya’daki döviz açıklamasına tepkiler devam ediyor.

AKP kurucuları arasında olan CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ailesine ekonomi ve işsizlik üzerinden yüklendi.  “Türkiye’nin bu aileyi taşıyacak hali kalmadı” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Şener: “Erdoğan Ailesi işsizliği patlattı. Vatandaşın nefes alacak hali kalmadı. Ekonomi felakete döndü. Erdoğan cami avlusunda konuştu: Doların henüz 10 TL olmayışıyla, olmayan döviz rezerviyle, yedirtmem demek istediği damadıyla övündü. Ve Türkiye’nin bu aileyi taşıyacak hali kalmadı” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN KURDAKİ HAREKETLİLİĞE ‘HER ZAMAN OLUR’ DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, piyasalardaki hareketlilikle ilgili,

“Ben bunun yerli yerine oturacağı inancındayım. Yani bu konulardan hiç rahatsız olmayın, rahat olun, çünkü Türkiye’de ekonomi sistem olarak oturmuştur. Yılbaşı itibarıyla 10 liradan (dolar kuru) filan bahsediyorlardı, ama iş nerelere geldi? Şu anda bulunduğumuz noktalara geldi, bu da yerli yerine oturacak.”

“Bütün mesele şu anda corona virüsü meselesi. Bir taraftan da Beyrut’taki gelişmeler ortada, yani bunları aşmak suretiyle ben özellikle TL’nin yerli yerine oturacağına inanıyorum, dövizin de aynı şekilde yerli yerini bulacağına, altının aynı şekilde bulacağına inanıyorum.”

“Yani bunlar gelip geçici şeyler, bu dalgalanmalar her zaman olur, bunu görmemiz lazım. Tabi burada şu anda dün Merkez Bankası’yla özellikle Bankalar Birliği’nin yaptığı toplantılar hepsi bunlara yönelik atılan adımlardır, düzelecek” yorumlarında bulunmuştu.

Kaynak: ARTI GERÇEK

İlginizi çekebilir