Ağrı Valisi Süleyman Elban, 4 yaşındaki Leyla’nın 8-10 gün aç bırakıldığı için hayatını kaybettiğini açıkladı. ‘Bu bir kaçırılma olayı’ diyen ve gözaltı olduğu bilgisini veren Elban, “Çocuğun cesedinde herhangi bir darp ve yaralama izi mevcut değil. Otopsi sonucu istismar ya da tecavüz olmadığını gösteriyor” diye konuştu.

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in otopsi raporuyla ilgili açıklama yapan Vali Elban, şunları söyledi:

“Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış. Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması.”

Elban, “Çocuğun cesedinde herhangi bir darp ve yaralama izi mevcut değil. O süre zarfında vahşi hayvan yaralaması da söz konusu değil. Vücudundaki izler güneş yanığı. Çocukla ilgii herhangi bir istismar, tecavüz emaresi de yok. Bu sabaha karşı yavrumuzun otopsisi tamamlandı ve aile gelenekler gereği bekletilmeden defnedilme talebinde bulundu. Sabah saat 05.00 itibarıyla teslim edildi ve aile ile köylüler yavrumuzun cenazesini defnettiler. İnşallah son kaybolan yavrumuz olur diye temenni ediyorum” ifadesini kullandı.

‘GÖZALTI SAYISINI VEREMEM AMA BU BİR KAÇIRILMA OLAYI’

Vali Elban bir soru üzerine, “Bazı ipuçları ve gözaltı var. Çalışmalar titizlikle devam ediyor. Jandarma ve emniyet güçleri yoğun şekilde çalışıyor. Gözaltı sayısını veremem ama bu bir kaçırılma olayı” diye konuştu.
Elban, gelen bir soru üzerine sözlerini şöyle tamamladı:

“Yavrumuz, daha önce AFAD ekipleri ve profesyonel balık adamlar tarafından defalarca bakılan; drone tarafından da defalarca görüntülenen bir yerde bulundu. Eldeki deliller, en fazla birkaç gün önce oraya bırakıldığını gösteriyor… Çay içmek için oraya giden bir köylü tarafından bulundu.”

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…