3 yıl aradan sonra taraftarlar Amedspor’la tribünlerde buluşacak

‘Taraftarımız, 3 yıla uzanan 64 deplasman yasağının ardından ilk kez bir deplasmanda maçında takımımızı destekleyebilecek.’

Son 3 yıldır çıktığı 64 deplasmanda taraftar yasağı uygulanan Amedspor’a bu hafta Manisaspor ile yapacağı maça taraftarları katılabilecek.

Spor Toto 2’nci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amedspor’a 3 yılı aşkın süredir uygulanan deplasman maçlarındaki taraftar yasağına ilişkin olarak kulübün Twitter hesabından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yasağın ‘kaldırılması’nda rolü bulunan Manisaspor Başkanı Bülent Baygeldi’ye teşekkür edildi.

Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Taraftarımız, 3 yıla uzanan 64 deplasman yasağının ardından ilk kez bir deplasmanda maçında takımımızı destekleyebilecek. Yaptığı girişimlerle deplasman yasağının kalkmasını sağlayan Manisaspor Başkanı Sayın Bülent Baygeldi’ye teşekkür ederiz. Amed Sportif Faaliyetler Kulübü”

Deplasman maçları için uygulanan taraftar yasağının kalkması ile birlikte Pazar günü saat 13.30’da, Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak Manisaspor karşılaşmasını Amedsporlu taraftarlar da izleyebilecek.

Amedspor’a dönük deplasman yasağı uygulaması, kulübün Türkiye Kupası’nda büyük başarı göstererek son 8 takım arasına kaldığı 2015 yılına uzanıyor. 23 Aralık 2015 tarihinde oynanan Amedspor-Başakşehir maçında tribünde açılan “Çocuklar ölmesin maça gelsin” pankartı sonrası bugüne kadar birkaç deplasman dışında tüm deplasmanlar il ve ilçe spor güvenlik kurulu kararlarıyla Amedspor taraftarlarına yasaklanmıştı.

Kaynak: ARTI GERÇEK

İlginizi çekebilir