14 Mart Tıp Bayramı’na depremde binlerce kişinin yaşamını yitirmesinin acısıyla giren hekimler açıklamalar yapıyor. TTB Merkez Konseyi Adıyaman’dan seslendi: Acımızı paylaşıyor, sessizce birleşiyoruz.

Türk Tabipleri Birliği (TTB), 6 Şubat depremlerinde resmi verilere göre 102’si hekim 500’e yakın sağlık emekçisi ile 50 bine yakın yurttaşın yaşamını yitirmesi ve deprem bölgesindeki hekimlerin yoğun bir şekilde çalışmaya devam etmesi nedeniyle, bu yıl 14 Mart Tıp Bayramı Haftası programını deprem bölgesindeki sağlık emekçilerini ziyaret ve anma etkinliklerine ayırdı.

TTB Merkez Konseyi Başkanı Dr. Şebnem Korur Fincancı 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle hakimlere yazdığı mektupta, Sağlık Bakanlığı’nın ve iktidarın ihmali nedeniyle, onbinlerce insanının yaşamını yitirdiğini belirterek; “Mendillerimiz hem de yüreklerimiz kanıyor durmadan. Bugün, bu 14 Mart’ta yastayız, evet. Ama mücadele azmimiz de daha diri. Acımızı paylaşıyoruz çoğalarak” dedi.

14 Mart Tıp Bayramı’nda tüm Türkiye’de kent meydanlarında ve sağlık kurumlarında saygı duruşları yapılırken; TTB Merkez Konseyi üyeleri ise Adıyaman Saat Kulesi önünde bir anma etkinliği düzenledi.

TTB MERKEZ KONSEYİ ADIYAMAN’DA

TTB Merkez Konseyi 14 Mart Tıp Bayramı’nda Adıyaman’da | Fotoğraf: TTB

  • Hakkımızda
  • Künye

 

Başka Bir Denizli… Başka Bir Ülke… Başka Bir Dünya… MÜMKÜN…