Trump kürtaj karşıtı yürüyüşe katılacak

ABD Başkanı Trump, yarın Washington’da yapılacak kürtaj karşıtı yürüyüşe katılacak. Trump bu eyleme katılan ilk ABD başkanı olacak.

ABD Başkanı Donald Trump, başkent Washington’da düzenlenecek kürtaj karşıtı yürüyüşe katılacağını açıkladı.

Trump, her yıl düzenlenen ve yarın (24 Ocak) 47’ncisi gerçekleştirilecek olan “Hayat Yürüşü”ne ilişkin Twitter üzerinden paylaşımda bulundu.

Yürüyüşü düzenleyen “March for Life” grubunun bir videosunu paylaşan Trump, “Cuma günü görüşürüz. Büyük Kalabalık!” ifadelerini kullandı.

Donald J. Trump

@realDonaldTrump

March for Life

@March_for_Life

Hundreds of thousands of pro-life Americans made their voices heard this month. We are a pro-life generation. Thank you for marching for life!

Join us again at the March for Life on January 24, 2020. #whywemarch

Yerleştirilmiş video

Euronews’de yer alan habere göre Beyaz Saray tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada “Başkan Donald Trump, Hayat Yürüyüşü’ne katılan tarihin ilk başkanı olacak” denildi.

Yürüyüşü düzenleyen yetkililerden Jeanne Mancini, Trump’a teşekkür ederek, şunları söyledi:

“Başkan Trump’ı ağırlamaktan onur duyuyoruz. Hayat yanlısı hakimlerin atanmasından, kürtaj için vergi finansmanının azaltılmasına ve geç kalmış kürtajların sona erdirilmesine kadar, Başkan Trump ve yönetimi sürekli hayatını savundular.”

2017’deki kürtaj karşıtı eyleme katılan ABD Başkan yardımcısı Mike Pence yaptığı konuşmada “Amerika’nın artık kürtaj karşıtı bir başkanı var” demişti.

İlginizi çekebilir