‘Singapur olma şansımızı kaybettik, enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız’

Sağlık Bakanlığı Koronavirüsü Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Türkiye’nin kritik olgu eşiğine ulaştığını açıkladı. Azap, “Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız” dedi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüsü Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Alpay Azap uyardı: “Az test yaptığımızı, hastaların %20’sinin hastaneye gelip tanı aldığı düşünürsek kritik eşiğe günler önce ulaşmış olmamız da olası. Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız”

Virüs ile ilgili çalışmalar yürüten Sağlık Bakanlığı corona virüsü Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alpay Azap, sosyal medya hesabı üzerinden dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Azap, Türkiye’nin kritik eşik olan yüzde 100’e ulaştığı iddiasında bulundu.

‘Türkiye kritik olgu eşiği olan 100’e ulaştı’

Azap, mesajında şöyle dedi: “Türkiye kritik olgu eşiği olan 100’e ulaştı. Az test yaptığımızı, hastaların %20’sinin hastaneye gelip tanı aldığı düşünürsek kritik eşiğe günler önce ulaşmış olmamız da olası. Hong Kong, Singapur olma şansımızı kaybettik. Bundan sonra tüm enerjimizi İtalya olmamaya harcamalıyız. Türkiye’nin bu salgını kontrol edebilecek sağlık alt yapısı, özveriyle çalışan bilgili ve deneyimli sağlık çalışanları olduğunu biliyoruz. Vatandaşlarımızın da desteği ile en az sayıda vaka ile bu salgını atlatacağımızı umuyorum.”

tVikG1

Kaynak: Siyasihaber

İlginizi çekebilir