‘Saray’la görüşen CHP’li’ iddiası

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Rahmi Turan’ın gündeme taşıdığı ‘Saray’la görüşen CHP’li’ iddiasına, ‘Erdoğan partisindeki çatlak konuşulmasın istiyor’ tepkisi verdi

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Saray’a yakın bir kaynaktan öğrendiğini belirttiği iddiayı, “9 Kasım akşamı çok önemli bir siyasetçi sizin ‘Saray’ bizim ‘Külliye’ dediğimiz yerde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın huzuruna çıktı” ifadeleriyle gündeme taşıyarak “Adı bilinmeyen CHP’liye Erdoğan’ın, “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir” denildiğini iddia etmişti.

‘RAHMİ TURAN O İSMİ DERHAL AÇIKLASIN’

Rahmi Turan’ın iddiasının tartışıldığı CNN Türk’te yayınlanan ve Ahmet Hakan’ın yönettiği haber programına bağlanan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, iddiaya ve iddia üzerine yapılan tartışmalara tepki göstererek Rahmi Turan’ın o ismi derhal açıklamasını istedi:

“Gerek bugün CHP’de siyaset yapan milletvekillerimiz yöneticilerimiz gerekse son cumhurbaşkanı adayımız, önceki grup başkanvekilimiz Muharrem İnce’nin, hiçbirimizin böyle bir görüşme yapmayacağına herbirimiz CHP’li olduğumuza bu ülkeyi sevdiğimize ne kadar inancımız varsa o kadar inanıyoruz.

Kimsenin aklına ne Muharrem İnce için böyle bir şey gelebilir ne mevcut milletvekilerimiz için. Burada açıklama yapması gereken bunu yazan değerli köşe yazarımızdır. Bunu bekleriz hepimiz. Bunu her birimizin talep etme hakkı var.

‘İDDİA CHP’DE SİYASET YAPAN HERKESİ TÖHMET ALTINDA BIRAKIYOR’

Orada tarif edildiği şekilde şu an CHP’de aktif siyaset yapan herkesi töhmet altında bırakan bir ifade. Bunu ben nasıl görüyorum partimiz nasıl görüyor? Bunu Cumhuriyet Halk Partisi’ne karşı yapılmış, yapılmaya çalışılan basit bir operasyon olarak görüyorum. Çünkü birileri istiyor ki, kendi partisi içindeki çatlak, kendi partisi içindeki isimler, Ali Babacan konuşulmasın. Daha önce bu partinin üçüncü başbakanı konuşulmasın. Partinin ikinci genel başkanı Davutoğlu’nu kuracağı parti konuşulmasın.

‘CHP’Yİ YIPRATMAK İÇİN SARAYIN ÜRETTİĞİ BİR DEZENFORMASYON’

İktidar partisinin içindeki çatışmalar, tartışmalar konuşmasın. Yine en kolay yoldan CHP konuşulsun istiyor birileri. Cumhuriyet Halk Partisi şu anda diğer partilerde olmayan, bizde biricik ve çok kıymetli olan, özellikle iktidar partisinde olmayan parti içi demokrasiyi işleterek olağan kurultay sürecini işletiyor. Saray’ın ürettiği, CHP’yi yıpratalım diye ortaya attıkları bir dezonfarmasyonu merak etmek bizim işimiz değil. CHP’nin kurumsal kimliği adına da gocunacak hiçbirşeyimiz yok. Kimsenin de gocunacak hiçbir şeyi yok.

Biz çok eminiz ki ne milletvekillerimiz ne cumhurbaşkanı adayımız sayın İnce hiçkimsenin CHP ile ilgili iktidar arayışında saray kapılarında işi yok. Zaten CHP’nin Genel Başkanlık yarışında tartışmasında Saray’a düşen rol yok.”

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir