Polisin biber gazı ve plastik mermilerle müdahale ettiği eylemde bir kişi bıçaklandı

HDP’lilerin istanbul Kadıköy’de kayyım atamalarına karşı yapmak istediği protesto gösterisine polis biber gazı ve plastik mermilerle müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

HDP Kadıköy İlçe Örgütü, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına ilişkin Süreyya Operası önünde protesto gösterisi yapmak istedi.

HDP’lilere polis biber gazı ve plastik mermilerle müdahale etti. Müdahale sırasında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Öte yandan gösteri sırasında Bahariye Caddesi’nde gösteriye katılan bir kişinin bıçaklandığı belirtildi. Sosyal medyada paylaşılan videoda bir yaralının kanlar içinde yattığı ve ambulans çağrıldığı görülüyor.

Eyleme katılan yurttaşın bıçaklanması hakkında HDP İstanbul İl Basın Komisyonu’ndan yapılan açıklamada, “Haksız ve hukuksuzca işledikleri suçları, karanlığın esaretinde gizlemeye çalışanlar deşifre oldu. Kayyum terörizmini meşrulaştıranlara karşı Kadıköy’de alanlara dökülen halk, tüm saldırı ve gözaltılara rağmen, faşizme karşı omuz omuza sloganlarını haykırdı. Kadıköy Süreyya operası önünde bir araya gelen yüzlerce kişiye polis müdahalede bulundu. Kayyum protestosunda eylemci 1 kişi faşistlerin bıçaklı saldırısına uğradı.” denildi.

Kaynak: ARTI GERÇEK    (MA)

İlginizi çekebilir