Özgür Denizli 1 yaşında!

Tüm Özgür Denizli okurlarına teşekkürler. Desteğiniz ve ilginiz ile bir yılımızı doldurduk.

Denizli’den başka bir bakış açısı… Özgür Denizli. Yerelde muhalif söz üretme için zemin rolünü hedefleyen bir inisiyatif olarak 03 Haziran 2018 tarihinde, Nazım Hikmet’e saygıyla yayın hayatına başlamıştık.

Bir yıl önce sizlerle ilk buluşmamızda şu sözlerle başlamıştık:

ÖzgürDenizli, yerelde muhalif söz üretme için zemin rolünü hedefleyen bir inisiyatif olarak 03 Haziran 2018 tarihinde, Nazım Hikmet’e saygıyla yayın hayatına başlıyor.

“Yaşamaya Dair” söz üretme, ortaklaşma, farklılıklarla zenginleşme ve  paylaşım için zemin olma/olabilme en öncelikli hedefimiz. 

Kentte var olan sol muhalefet (sol, demokrat, sosyal demokrat, özgürlükçü ve yurtsever) potansiyelini harekete geçirme ve gündem oluşturma da hepimize iyi gelecek diye düşünüyoruz. Yerele daralmadan, genel ile yerel gündemi buluşturmayı istiyoruz. Kent/yerel ile ilgili çalışmaları sol muhalefetin gündemine yerleştirme de önceliklerimiz arasında yer alsın istiyoruz.

Sesini duyuramayanların sesi olmak istiyoruz. Ötekileştirilenlerin, yok sayılanların, marjinalize edilenlerin sözünü büyütelim diyoruz.

Özgürlük ve eşitlik mücadelesinin içeriğini dolduralım, farklılıklarımızı görelim, farklılıklarımızla zenginleşelim istiyoruz.

Yayın politikası olarak erkek egemen, şovenist, militarist, ötekileştiren, sermaye yanlısı, insan merkezli yaklaşımlardan uzak durma, arınma önceliğimiz. Nefret suçlarına aracılık etmeyeceğiz. Özgürlüğü bireyci bir anlayışla ele almıyoruz. Bireyi de gören toplumsal bir özgürlük anlayışı ile yayın politikamızı sürdürmek istiyoruz.

Karşılıklı öğrenme temel düsturumuz. İzleyicilerimizle birlikte büyüyüp gelişeceğiz. Yazılarınıza, görüşlerinize, eleştirilerinize ve önerilerinize açık olacağız.

Özgürlük ve eşitlik umudunu birlikte yeşerteceğiz, büyüteceğiz. 

MERHABA…

Öyle yıkma kendini,

Öyle mahzun, öyle garip…

Nerede olursan ol,

İçerde, dışarda, derste, sırada,

Yürü üstüne üstüne,

Tükür yüzüne celladın,

Fırsatçının, fesatçının, hayının…

Dayan kitap ile

Dayan iş ile.

Tırnak ile, diş ile,

Umut ile, sevda ile, düş ile

Dayan rüsva etme beni.

                   Ahmed Arif

***

Henüz site olarak yolun başındayız. Sizlerin aktif desteği ile yerelde muhalif söz üretme zemini olmaya devam edeceğiz.

Yerele sıkışmadan tüm ülke ve dünya gündeminde sizlerle birlikte olmaya çalıştık, çalışmaya devam edeceğiz. Derlediğimiz haberlerle mevcut toplumsal yaşamı eleştirdik ve yeni yaşamın izlerini sizlerle paylaştık, paylaşacağız.

Eleştirilerinizi hızla değerlendirip, haberlerimizde düzeltmeler yaptık. Önerileriniz her zaman bize yol gösterici oldu.

Köşe yazıları ile bizlere destek verenlere çok teşekkür ederiz: Mustafa Durmuş, Necla Kurul, Fuat Ercan, Hasan Deniz, Hale Acar, Kubilay Yalçınkaya, Sefer Mavigöl, Mehmet Zencir… Ve daha nicelerine…

Sayfamıza haber göndererek bizlere katkı koyan tüm okurlara da binlerce teşekkürler.

Eşit ve özgür toplumun inşasını sizlerle birlikte devam edeceğiz.

Hepimize kolay gelsin.

Özgür Denizli

İlginizi çekebilir