Mete Gazoz’dan Berlin’de altın madalya

Berlin Okçuluk Dünya Kupası’nda Mete Gazoz altın madalya kazandı. Ayrıca turnuvada Makaralı Yay Kadın Milli Takımı ve Klasik Yay Erkek Milli Takımı da şampiyonluk kazandı.

Milli okçu Mete Gazoz, Berlin Okçuluk Dünya Kupası’nda altın madalya kazandı. Finalde Güney Koreli Jaehyeon Bae’yi 6-0 yenen Gazoz, milli takımla da bir altın madalya kazandı.  Türkiye Klasik Yay Erkek Milli Takımı, Okçuluk Dünya Kupası 4. ayak yarışmalarının final müsabakasında Ukrayna’yı mağlup etti ve altın madalya kazandı.

Yeşim Bostan, Gizem Elmaağaçlı ve İpek Tomruk’un yer aldığı Makaralı Yay Kadın Milli Takımı, altın madalya elde etti. Kadınlar makaralı yay klasmanındaki tekli müsabakalarda ise Evren Çağıran altın madalyanın sahibi oldu. Kadınlar makaralı yayda mücadele eden Yeşim Bostan, bronz madalya müsabakasında Kolombiyalı Sara Lopez’e yenildi.

Mete Gazoz, Samet Ak ve Ali Aydın’dan oluşan takım, Ukrayna ile 4-4 berabere kaldı. Eşitlik sonrasında madalyanın sahibinin belirlenmesi için beraberlik atışları yapıldı. Bu atışlarda Türkiye Ukrayna’ya karşı 27-26’lık skorla üstünlük sağladı. Toplamda 5-4 galip gelen milli takım altın madalyanın sahibi oldu.

Kaynak: DUVAR   (AA)

İlginizi çekebilir