Mazlum Abdi: “Rusya ile anlaştık”

Demokratik Suriye Güçleri Genel Komutanı Mazlum Abdi, Suriye’deki Rus kuvvetleri komutanı Alexander Chaiku ile verimli bir toplantı yaptıklarını ve Rus güçlerinin Amude, Tel Tamer ve Ayn İsa’da konuşlanmasında anlaştıklarını açıkladı

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Genel Komutanı Mazlum Abdi, bugün Suriye’deki Rus kuvvetleri komutanı General Alexander Chaiku ile “verimli bir toplantı” yaptıklarını duyurdu.

Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Abdi, şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Suriye’deki Rus kuvvetleri komutanı General Alexander Chaiku’ya ev sahipliği yapmaktan onur duyduk. Toplantı verimli geçti. Bölgenin huzur ve güvenliği için Rusya güçlerinin Amûdê, Tel Tamer ve Ayn Îsa’ya geçmesi üzerine anlaştık. Ülkemizin menfaati için ortak çalışmaların sürmesini umut ediyoruz.”

Mazloum Abdî مظلوم عبدي

@MazloumAbdi

На Состоявшейся встрече с командующим вооруженными силами РФ в Сирии А.Чайко достигнут высокий уровень взаимопонимания и договоренность о размещении сил РФ в Амуда,Тель-Тамр и Айн-Иса
Мы расчитываем что наше сотрудничество приведет к стабилизации и становления мира в нашей стране

Türkiye ile de görüşülmüştü

Rus askeri yetkilileri bugün Türk askeri yetkililerle de görüştüğü bildirilmiş ve Türkiye’den M-4 uluslararası karayolundan belli bir kilometre uzaklaşmasının istendiği kaydedilmişti. Suriye ordusu da bunun üzerine Serekaniye’nin güneyinde yer alan M-4 yolu üzerindeki Aliya silolarına girmişti.

Kaynak: Yeni Yaşam

 

İlginizi çekebilir