KÜLTÜR SANAT VE ALTERNATİF YAŞAM KARABURUN’DA BULUŞUYOR

Karaburun Hayalbaz alanı 19-24 Ağustos tarihleri arasında Düş Günleri; etkinliğinin ikincisine ev sahipliği yapacak. Düş Günleri’nin ilki; 2006 yılında Hayalbaz Sanat Derneği’nin organizasyonuyla Alsancak’ta gerçekleştirilmiş; farklı disiplinlerden kültür, sanat ve deneyim faaliyetlerini yan yana getirmişti.

Düş Günleri 2’de gastronomi, plastik sanatlar, müzik ve performans sanatları, belgesel film ve bunlara dair sunum ve performanslar yer alacak. Etkinlikler herkese açık ve ücretsiz gerçekleşecek. Düş Günleri kapsamında Küçük İşler başlıklı bir sergi düzenlenecek. 19-31 Ağustos tarihleri arasında İstanbul merkezli bağımsız sanat oluşumu Düzensiz Kooperatif’in düzenleyeceği çağdaş sanat sergisi Hayalbaz‘da ziyarete açılacak.

20 Ağustos’ta VAULT34 Yeşilçam Sineması küratörlüğünde güncel belgesel film gösterimi yapılacak. 21 Ağustos günü gastronom, halk mutfağı araştırmacısı Özlem Yoldaş’ın düzenlediği “Halk Mutfağı ve Vegan/Vejetaryen Sofralar” etkinliğinde yemek uygulamaları sunularak gıda örüntüleri, tarih ve kültür üzerine ürünler üzerinden konuşmalar yapılacak.

22 Ağustos Perşembe günü festivalde İstanbul merkezli elektronik müzik ve spoken world projesi Can-D&Chew-Z ikilisinin canlı performansı gerçekleşecek. 23 Ağustos Cuma günü oyuncu Nebil Sayın’ın başını çektiği, “dramatik rock” başlığı altında Anadolu türkülerini modern rock kafasıyla yorumlayıp alternatif bir sound yaratan “Nebil Abi ve Yolda Projesi”nin konser performansına ev sahipliği yapacak. 24 Ağustos Cumartesi günü yine Özlem Yoldaş’ın düzenlediği “Anadolu Halkları, Farklı Üsluplar ile Dolmalar” başlığı altında yemek uygulamaları sunularak gıda örüntüleri, tarih ve kültür üzerine ürünler üzerinden konuşmalar yapılacak.

Kaynak: SANATATAK

İlginizi çekebilir