Erdoğan yeni bir milli tehdit buldu: 30’lu yaşlara kadar evlenmeyip evde kalanlar

Engelli Memur Atama Töreni’nde konuşan Erdoğan, Batı ülkelerinin aile kurumunun zayıflaması nedeniyle çöktüğünü ve aynı tehlikenin Türkiye’de de söz konusu olduğunu öne sürerek, 30’lu yaşlara kadar evlenmeyip “evde kalan” gençlerden şikayet etti

Tayyip Erdoğan’ın Engelli Memur Atama Töreni’nde yaptığı konuşmada gençlerin 30’lu yaşlara kadar evlenmemesini eleştirmesi tepkiyle karşılandı. Erdoğan’a Twitter’dan verilen yanıtlar nedeniyle #EvlenmiyorumÇünkü etiketi baş sıraya yerleşti.

Gençlerin 30’lu yaşlara kadar evlenmemesini eleştiren ve “evlilik dışı yaşanan yaşamların” Batı toplumunun çöküşüne neden olduğunu savunan Erdoğan, medya aracılığıyla aile kurumlarının kurutulmaya çalışıldığını öne sürdü.

“Gençlerin çoğu 30’u aşkın evleniyor ya da evde kalıyor; böyle bir şey olabilir mi!

“Aile kurumu mili varlığımızın bel kemiğidir” diyen Erdoğan, Batı’nın aile diye bir kavram kalmadığı için çöktüğünü, Türkiye’nin de aynı durumla karşı karşıya olduğunu savundu: “Batı çöküyor, neden, aile diye bir kavram kalmamış. Aile bizde de şimdi çöküyor. Neden 3 çocuk diyorum, çünkü güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur. Doğum noktasında kısırlaştırma politikası güttüler. Neden nüfusumuz azalsın diye. Nüfusumuz çoğalmalı ki ekonominin bel kemiği nüfustur. İnsan varsa para var, üretim var, tüketim var. İnsan yoksa bunların hiçbiri yok. Aile kurumu dağıldığında nüfusta azalmaya başlıyor. Pek çok batı toplumu bir süre sonra yeryüzünden silinme ihtimali ile karşı karşıya. Türkiye de aynı tehditle yüzleşmiştir. Gençlerimiz evlenmiyor, rakam yukarı çıkıyor. Çoğu 30’u aşkın yaşta evleniyor ya da evde kalıyor. Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Medya aracılığıyla özendirilmeye çalışılıyor. Aile kurumu küçümseniyor.”

Erdoğan bu durum karşısında aile kurumuna sahip çıkılması ve evliliğin özendirilmesi gerektiğini söyledi: Aile içindeki değerlere sahip çıkmanın yücelten bir durum olduğunu anlatınız. Rabbimiz ne diyor, nikahlanınız, çoğalınız, nikah dışı bizim değerlerimizde yok. Kıyamet gününde diğer topluluklara karşı ümmetimin çokluğu ile övüneceğim diyor. Yeni nesil okumak, duymaktan ziyade gözlemden etkileniyor. Biz ne kadar örnek aile hayatı sunarsak, çocuklara örnek olur.

Kaynak: SENDİKA.ORG

İlginizi çekebilir