Chelsea Futbol Kulübü ırkçı taraftarları Auschwitz’e gönderecek

Chelsea’den ırkçı taraftarlara iki seçenek: Ya Auschwitz ya da tribünlerden men edilmek.

İngiltere’nin Chelsea Futbol Kulübü, ırkçı eylemlerde bulunan taraftarlarını Auschwitz’e göndereceği bir ‘eğitim programı’ hazırlıyor.

Independent’ın haberine göre, İngiltere Premier Ligi’nde yer alan Chelsea’nin sahibi Roman Abramovich’in öncülüğünü yaptığı program kapsamında, ırkçı eylemlerde bulunan taraftarlara stat yasağı verilmek yerine onlar Auschwitz toplama kampına gönderilecek.

bu girişimle antisemitizme karşı mücadele verilmesi hedefleniyor.

‘YA AUSCHWITZ’E GİDERSİN YA DA TRİBÜNLERDEN UZAKLAŞTIRILIRSIN’

2’nci Dünya Savaşı’nda Naziler tarafından kurulmuş en büyük toplama, zorunlu çalışma ve sistematik katliam kampı olan Auschwitz’e gönderilecek taraftarlar, oradaki ‘eğitim kursları’na katılacak.

The Sun gazetesine konuşan kulüp başkanı Bruce Buck, “İnsanlara yasak getirirseniz, davranışı asla değiştiremezsiniz” dedi ve şu sözleri ekledi:

“Bu politika, ırkçı taraftarlara ne yaptıklarını anlama fırsatı tanıyacak ve böylelikle tavırları kendiliğinden değişecek. Önceden bu taraftarları 3 yıla kadar tribünlerden men ederdik oysa şimdi ‘bir yanlış yaptın, önünde 2 seçenek var: Ya Auschwitz’e gidip yaptığın yanlışı kendin görürsün ya da seni tribünlerden uzaklaştırırız’ diyeceğiz.”

Chelsea, 2017 yılında Tottenham ile karşı karşıya geldikleri müsabakada antisemitist sloganlar atan taraftarlarını eleştirmişti.

Kaynak: Gazete Duvar

İlginizi çekebilir