Cezaevi izniyle cinayet

Cezaevinden izinli çıkan bir erkek daha eşini öldürmeye çalıştı. Ağır yaralanan kadın hastaneye kaldırıldı. Cezaevi izniyle çıkan erkeklerin şiddet olayları had safhada ve buna rağmen hiçbir önlem alınmıyor

Samsun’un Bafra ilçesinde cezaevinden izinli olarak çıkan Mevlüt T. isimli erkek, evli olduğu Ayla T.’yi silahla katletmeye çalışarak ağır yaraladı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri Ayla T.’yi hastaneye kaldırdı. Eşi Ayla T.’yi ağır yaraladıktan sonra kaçan Mevlüt T., polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen Mevlüt T.’nin ifade işlemlerinin devam ettiği öğrenildi. Mevlüt T.’nin bir süredir açık cezaevinde olduğu ve izinle çıkarak eşine saldırı olayını gerçekleştirdiği öğrenildi. Geçtiğimiz haftalarda da yine cezaevi izniyle cinayet olayları yaşanmıştı.

İki kadın katledildi

İzmir’in Çiğli ilçesinde de geçtiğimiz haziran ayında, açık cezaevinden izinli olarak çıkan Göksel Sağlam (47), boşandığı Habibe Çevik (42) ve Fatma Akdağ’ı (39) tabanca ile vurarak öldürmüştü. Akdağ olay yerinde, Çevik ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Bir başka cinayet olayı da Manisa’nın Kula ilçesinde, 2017 yılında yaşandı. Yine cezaevinden izinli olarak çıkan bir erkek, eşini, boğazını keserek korkunç bir şekilde öldürmüştü. Başka bir cezaevi izniyle gerçekleşen olay da birkaç hafta önce İstanbul’da gerçekleşti. Bu kez, yine cezaevinden izinle çıkan Çağrı Çapraz isimli erkek, ortak çocuklarını boşandığı Diğdem Şenol’dan alarak kaçırdı. Şenol, İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul şubesinde düzenlenen basın toplantısında, kaçırılan oğlunun yaşamından endişe duyduğunu söylemişti. Cezaevinden izinle çıkan erkeklerin, kadın ve çocuklara uyguladığı şiddete ve cinayet olaylarına rağmen cezaevi ve iktidar yöneticileri konuyla ilgili herhangi bir adım atmıyor.

Kaynak: Yeni Yaşam

İlginizi çekebilir