Avukatlar Yargıtay’a yürüyecek

“Yargı Bağımsızlığını, Hukuk Devletini ve Adil Yargılamayı Aramak ve Yürütmenin Yargıya Müdahalesini Kınamak” için Ankara Adliyesi’nden Yargıtay’a yürüyüş gerçekleştirecek.

Avukatlar, yargı bağımsızlığı ve yürütmenin yargıya müdahalelerini kınamak için Ankara Adliyesi’nden Yargıtay’a yürüme kararı aldı.

İstanbul Barosu’nun internet sayfasından yapılan açıklamada, “Yargı Bağımsızlığını, Hukuk Devletini ve Adil Yargılamayı Aramak ve Yürütmenin Yargıya Müdahalesini Kınamak” için 2 Mart 2020 Pazartesi günü saat 13.00’de cübbelerimizle ve ellerimizde fenerlerle Ankara Adliyesinden Yargıtay’a yürüme kararı alınmıştır” denildi.

Barodan yapılan paylaşımda, “Yürüyüşe katılmak isteyen meslektaşlarımızın 27.02.2020 Perşembe günü  akşamına kadar 02123930757 nolu telefona bildirimlerini rica ederiz. Katılımcı meslektaşlarımıza ayrıca gidiş dönüş bilgisi verilecektir” denildi.

Duvar’da yer alan habere göre, aralarında Muğla, Antep ve Ankara barolarının da bulunduğu yaklaşık 20 baro yürüyüşe destek verme kararı aldı.

Kaynak: Bianet

İlginizi çekebilir