Avukatın belini kıran polis ilk kez hakim karşısında

Avukatların oturma eyleminde polis tekmeleri ile beli kırılan Avukat Zeycan Balcı yargılanan polisin ilk kez hakim karşısına çıkacağını yazdı, destek çağrısında bulundu.

İstanbul Adalet Sarayı’nda 30 Mart 2016’da Çağdaş Hukukçular Derneği üyesi Avukat Zeycan Balcı’nın belini kıran polis memuru Murat A.’ya üç yıl sonra, 7 yıl hapis cezası istemiyle dava açılmasının ardından hakim karşısına çıkacak.Avukat Balcı twitter hesabından 9 Aralık’ta yapılacak olan duruşmaya çağrı yaptı.

Balcı,”Cübbemle basın açıklamasına katılmak isteyen bir kadın avukattım. Arkamdan defalarca beni tekmeleyen bir polisin işkencesiyle belim kırıldı ve Adli Tıp Raporu ile %24 sakat kaldığım belgelendi.Sanık polis ilk kez 9 Aralık’da hakim karşısına çıkıyor. Duruşmaya hepinizi bekliyorum” dedi.

zeycan balcı@zeycanbalci

Cübbemle basın açıklamasına katılmak isteyen bir kadın avukattım. Arkamdan defalarca beni tekmeleyen bir polisin işkencesiyle belim kırıldı ve Adli Tıp Raporu ile %24 sakat kaldığım belgelendi.Sanık polis ilk kez 9 Aralıkda hakim karşısına çıkıyor. Duruşmaya hepinizi bekliyorum!

Yerleştirilmiş video

BAŞSAVCI TALİMATIYDI

Polis Murat A. “Yaralama, kemiklerin kırılmasına sebep olacak şekilde kasten yaralama, zor kullanma yetkisine ilişkin sınırın aşılması” suçlarından, İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanıyor.

İlk ifadesinde fotoğraftaki polis memurunun kendisi olmadığını söylem Murat A., “Başsavcı talimatıydı. Kesinlikle tekme atmadım” demişti.

Kaynak: Artı Gerçek

İlginizi çekebilir