Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde memur kalmadı

Gazi Üniversitesi’nin bölünmesiyle kurulan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde memur kalmadığı için işlem yapılamıyor. Memurların kadrolarının bulunduğu Gazi Üniversitesi’ne geri çağrıldığı belirtildi.

Gazi Üniversitesi’nin 9 fakültesi, 3 yüksekokul ve 3 meslek yüksekokulunun devredilmesiyle kurulan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde işlem yapacak memur kalmadı.

Birgün gazetesinden İsmail Arı’nın haberine göre, Gazi Üniversitesi kadrosunda olan memurların geri çağrılması nedeniyle üniversite birimlerinde işlem yapılamıyor. İletişim Fakültesi’nde, dekanın sekreteri öğrenci işleri memuru, fakülte teknisyeni çaycı ve eski fakülte sekreteri evrak kayıt memuru olarak çalıştırılıyor.

Öğrenciler, “İletişim Fakültesi dekanı, fakültenin birkaç memuru hariç tümümün geri çağrıldığı söyledi. Dekanın bizlere söylediğine göre Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde sadece İletişim Fakültesi’nde işlem yapılabiliyor. HBV’nin geri kalan sekiz fakültesinde de memur olmadığı için işlemlerin durduğunu söyledi” dedi.

İlginizi çekebilir